Wygraj grę planszową Świat Dysku: Wiedźmy! (rozwiązany)


Wraz z serwisem Kawerna.pl zapraszamy do udziału w konkursie z firmą Phalanxgames.pl – do wygrania są dwie gry Świat Dysku: Wiedźmy!

Życie młodej Wiedźmy to nie bułka z masłem. Wstajesz przed wschodem słońca, a kładziesz się na długo po jego zachodzie. Wynagrodzenie? Ubezpieczenie? Zapomnij!

Nie ma czasu na myśli o emeryturze, gdy jednego dnia leczysz świnię farmera Poorchicka, a drugiego odpierasz inwazję Elfów! Ale nie trać głowy, nawet gdy sprawy ułożą się według możliwie najgorszego scenariusza. Wszak opiekuje się tobą Babcia Weatherwax, gotowa podać ci pomocną dłoń.

„Świat Dysku: Wiedźmy” to druga po „Świat Dysku: Ankh-Morpork” gra planszowa z fantastycznego uniwersum Świata Dysku.

 

Autorem obydwu gier jest Martin Wallace, jeden z najwyżej cenionych twórców gier planszowych na świecie. „Świat Dysku: Ankh-Morpork”, wydany w 2011 r., został pokochany przez fanów gier planszowych i fantastyki – do tej pory na świecie sprzedało się już 50 tys. kopii tej gry, jest ona również jedną z najlepiej sprzedajacych się gier planszowych w Polsce. Gra „Świat Dysku: Wiedźmy” (tak samo jak „Świat Dysku: Ankh-Morpork”) zostanie wydana na oficjalnej licencji Sir Terry’ego Pratchetta, autora, którego twórczość jest powszechnie znana i lubiana na całym świecie.

Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrzęstna, które uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom – od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów.

Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terry’ego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały na prawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.

„Świat Dysku: Wiedźmy” to gra przygodowa dla całych rodzin i grup przyjaciół (od 1 do 4 osób), którą można rozgrywać zarówno w wariancie rywalizacji, jak i kooperacji. W porównaniu do „Świat Dysku: Ankh-Morpork” relacje między graczami będą nieco bardziej przyjacielskie, oczywiście na tyle, na ile to możliwe w uniwersum Świata Dysku. Sam Sir Terry Pratchett, jak i jego współpracownicy z Discworld Emporium, zadbali o zgodność fabuły gry z fabułą książek ze Świata Dysku, a sama gra została pięknie zilustrowana przez Petera Dennisa.

W pudełku gry znajdują się: instrukcja, kartonowa plansza, 4 pionki Wiedźm, 4 kostki, 30 żetonów łatwych problemów, 17 żetonów trudnych problemów, kartę pomocy, 4 karty Wiedźm, żeton niewidzialności, żeton Ulecz chorą świnkę, żeton magii, 55 kart, 16 żetonów rechotu, 12 żetonów kryzysów, 12 żetonów Czarnej Alis.

Co trzeba zrobić? musicie popełnić trzy kroki i mieć troszkę szczęścia 😉

Krok pierwszy, polubcie profil Kawerny oraz TerryPratchett.pl

Krok drugi, polubcie oficjalny profil gier Świat Dysku w Polsce

Krok trzeci, odpowiedzcie na dwa pytania:

Pierwsze: Dlaczego zawsze powinny być trzy, a nie dwie czarownice? (podpowiedź znajdziecie w książce Maskarada Terry`ego Pratchetta)

Drugie: Babcia Weatherwax czy Niania Ogg? która jest lepszą czarownicą i dlaczego?:)

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@kawerna.pl w tytule wpisując Konkurs Świat Dysku: Wiedźmy!

Konkurs potrwa do 25 października!

 

Aktualizacja! dostaliśmy od Prószyński i Spółka dwa zestawy ksiażek Terry`ego Pratchetta!

Równoumagicznienie, Panowie i damy orac Carpe Jugulum wchodza w skład jednego zestawu!

Zatem zostana nagrodzone 4 osoby! 2 otrzymaja grę, a 2 zestawy ksiażkowe!

 

Po długim oczekiwaniu na gry informujemy, że dotarły do nas i dlatego możemy z czystym sercem rozwiązać konkurs, zwycięzcy otrzymali już maile od nas, gratulujemy!

Gry planszowe trafiają do Aleksandry M. oraz Andrzeja Sz.

Zestawy książek mistrza Pratchetta wędrują do:

Krzysztofa G. oraz Magdaleny H.

Gratulujemy!