Świat Dysku: Wiedźmy już we wrześniu


Życie młodej Wiedźmy to nie bułka z masłem. Wstajesz przed wschodem słońca, a kładziesz się na długo po jego zachodzie. Wynagrodzenie? Ubezpieczenie? Zapomnij! Nie ma czasu na myśli o emeryturze, gdy jednego dnia leczysz świnię farmera Poorchicka, a drugiego odpierasz inwazję Elfów! Ale nie trać głowy, nawet gdy sprawy ułożą się według możliwie najgorszego scenariusza. Wszak opiekuje się tobą Babcia Weatherwax, gotowa podać ci pomocną dłoń.

W grze wcielasz się w rolę młodej Wiedźmy, takiej jak Tiff any Obolała lub Petulia Chrzęstna, przechodzącej właśnie praktyczny egzamin z zawodu. Zadanie jest jasne – pomóż mieszkańcom krainy Lancre w rozwiązywaniu ich problemów – a jeśli ci się uda, zostaniesz prawdziwą Wiedźmą. Większość problemów rozwiążesz stosując głowologię, a w razie kryzysowej sytuacji zawsze możesz sięgnąć po odrobinę magii. Dlaczego tylko po odrobinę? Bo Wiedźmy, które zapomną o tej zasadzie, czeka straszny los Czarnej Alis! Ale nie bój się, wszystko będzie dobrze, jeśli tylko pozwolisz sobie na chwilę relaksu, np. z koleżankami przy herbatce.

 

„Świat Dysku: Wiedźmy” to druga pozycja w bestsellerowym cyklu gier ze Świata Dysku, fantastycznej krainy opisanej w książkach Sir Terry’ego Pratchetta. Pierwszy tytuł serii – „Świat Dysku: Ankh-Morpork” – sprzedał się na całym świecie w 50 tys. nakładzie, zyskując niezwykle entuzjastyczne recenzje. „Wiedźmy” przenoszą graczy w zupełnie inny zakątek Świata Dysku, do krainy Lancre, zamieszkanej przez dziesiątki znanych z książek Pratchetta postaci, takich jak: Nac Mac Feegle, Casanunda, Niania Ogg czy Panna Tyk.

„Świat Dysku: Wiedźmy” to przygodowa gra planszowa dla całej rodziny, o czasie rozgrywki nie przekraczającym 90 minut. Może brać w niej udział od 1 do 4 osób – gra oferuje możliwość podjęcia nawet samotnej przygody! Reguły są przystępne, instrukcja zawiera wiele przykładów, a wszystkie najważniejsze zasady są zebrane na Karcie pomocy – tak by nic nie utrudniało graczom wejścia do fascynującej krainy Lancre! Wszystkie komponenty gry są w języku polskim, zilustrowane pięknymi obrazami Petera Dennisa.

Zawartość pudełka:

• 1 kartonowa plansza

• 55 kart

• 80 żetonów

• 4 karty wiedźm

• 4 pionki wiedźm

• 4 specjalne kostki do gry

• 1 karta pomocy gracza

• 1 instrukcja gry

 

Ilość graczy: 1-4

Wiek graczy: 13+

Czas rozgrywki: 90 min

Premiera: Wrzesień 2013