pratchetttlo1.jpgpratchetttlo2.jpg

Fragment Pasterskiej Korony!

Ostatni tom kultowej serii „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta pojawił się w księgarniach. Przeczytajcie fragment powieści.

Czytaj więcej...

Fragment Długiej Utopii!

„Długa Utopia” to czwarta część bestsellerowego cyklu „Długa Ziemia” mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera. Jest już dostępna w księgarniach od 2 lutego, ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, a poniżej możecie zapoznać się z fragmentem powieści!

Czytaj więcej...

Sir Terry Pratchett we wspomnieniach swojej córki, Rhianny Pratchett

Scenarzystka gier, komiksów i filmów wspomina dar ojca do obserwacji, jego miłość do natury i idylliczne dzieciństwo, pełne zdumienia, dzikiej przyrody i kotów.

Mój Ojciec dużo mówił o śmierci. Uważał, że powinniśmy być bardziej podobni do naszych wiktoriańskich przodków, którzy – choć byli dość nieśmiali w kwestii rozmów o seksie – w rozmowach o śmierci czuli się natomiast bardziej komfortowo. To świetny unifikator. Niezależnie od tego, kim jesteś, któregoś dnia Żniwiarz przyjdzie po Ciebie.

Czytaj więcej...

Oktaryna zagości na okrągłym świecie? Fani Pratchetta proponują nazwę dla jednego z nowych pierwiastków

Międzynarodowa Unia Chemii Stosowanej postanowiła uczcić słynnego autora fantasy i sci-fi, Terry’ego Pratchetta. Stworzyli petycję, w której zaproponowano nazwę dla 117 pierwiastka w układzie okresowym. Aby uhonorować serię „Świat Dysku” otrzymał on nazwę „Octarine” ze skrótem „Oc”.

Czytaj więcej...

Premiera planszówki Świat Dysku: Sekary

Kolejna, po „Świat Dysku: Ankh-Morpork” i „Świat Dysku: Wiedźmy”, gra planszowa z fantastycznego uniwersum Świata Dysku jest już dostępna w sprzedaży! Ukazała się nakładem wydawnictwa PHALANX.

Czytaj więcej...

Korona Pasterza Terry'ego Pratchetta miała się skończyć inaczej... i nigdy nie powinna się ukazać [SPOILERY!]

Dla miłośników twórczości Sir Terry'ego Pratchetta nie jest żadną tajemnicą, iż autor przez wiele lat przyjaźnił się z Neilem Gaimanem. W wywiadzie dla "Timesa" autor "Sandmana" opowiedział o ostatniej woli Pratchetta.

Czytaj więcej...

Świat Dysku w twardej oprawie!

 

 

 

Do sprzedaży trafia kolekcja Edipresse i Wydawnictwa Prószyński „Świat Dysku”. Jest to cykl autora zawarty w 42 tomach.

Czytaj więcej...

Terry Pratchett pozostawił po sobie kilka niedokończonych powieści ze Świata Dysku

Już niedługo będziemy mieli okazję przeczytać „Koronę Pasterza”, będącą zwieńczeniem bestsellerowego cyklu zmarłego niedawno pisarza. Okazuje się, że Pratchett pracował przed śmiercią jeszcze nad innymi powieściami.

Czytaj więcej...

Pratchett uczynił bohaterami outsiderów, dziwaków i marzycieli – nas wszystkich

Najpewniej żaden autor nie dostarczył światu tylu trafnych cytatów, co TerryPratchett przed swoim odejściem. W końcu Śmierć był stałym gościem w jego serii o Świecie Dysku, zjawiając się w każdej książce po dusze zmarłych i znajdując się czasami w centrum zainteresowania. W fantastycznym uniwersum Pratchetta Śmierć nie był przerażającą ani okrutną postacią – po prostu wykonywał swoją pracę, obserwując przy tym ludzkość z bezstronną konsternacją i odrobiną ukradkowej tkliwości; był zdystansowany, beznamiętny i miał słabość do kotów. Reprezentował schyłek życia, a zarazem był jego żywą częścią. Za każdym razem, gdy w powieści Pratchetta pojawiał się Śmierć, pisarz zdawał się mówić: „Wszystko w porządku, nie musisz się bać – wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, nawet Śmierć.”

Czytaj więcej...

Co z kontynuacją Świata Dysku? Córka Terry’ego Pratchetta odpowiada

Sir Terry Pratchett zmarł w marcu, ku rozpaczy rzeszy fanów na całym świecie. Wraz z jego odejściem pojawiło się pytanie, czy kiedykolwiek jeszcze powstanie jakaś powieść z uniwersum  Świata Dysku. Głos w tej sprawie zabrała jego córka, Rhianna.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla